DERYA BABUÇ

1977 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra lise öğrenimini Bursa’da tamamladı. Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi İşletme bölümünden 1998 yılında mezuniyeti sonrası Derya Babuç, İstanbul Üniversitesi İşletme Enstitüsü Uluslararası İşletme Sertifika Programına devam etmiştir.  İş hayatına Yaşar Holding Pınar Tüketim Malları Pazarlama Key Account Satış Yönetmenliği ile başlayan Derya Babuç, Migros’lardan sorumlu olarak bir yıl bünyede çalıştıktan sonra; Masters Training International’a kurumsal eğitimlerden sorumlu Satış Yönetmeni olarak geçmiştir.  Eylül 2000 de  kurumsal eğitimler satış ile başlayan çalışma sürecine 2002-2005 yılları arasında iletişim, ekip, yönetim eğitimlerinde yardımcı eğitmenlikle devam etmiştir. 2005 den itibaren Masters ve Masters&Mountrain işbirliği ile yürütülen açık hava ve aktivite destekli iletişim ve ekip çalışmalarında eğitmenlik görevini de yürüten Derya Babuç; 2007-2009 yılları arasında Masters Training International’ın Satış Müdürlüğünü, 2009-2010 yıllarında ise Proje ve İş Geliştirme Müdürlüğünü yürütmüştür.  2010 Haziran ayında kendi şirketi olan DB Positive Yaratıcı Çözümler ve Proje Yönetimi’ni kuran Derya Babuç; yöneticilik rolünün yanı sıra; iletişim, ekip, müşteri ilişkileri alanlarında eğitimler de vermektedir. DB Positive bünyesinde yer alan DB Kariyer Okulu ve DB Conference dışında pek çok şirkete proje geliştirilmesi sürecinde de yer alan Derya Babuç, HR Marketing kapsamında da proje yönetimi gerçekleştirmektedir. ( Alarko MBA, Kariyer Arzum, Daima Yıldız Ol – Mercedes.... )

EVREN ÇOLAK

Evren Çolak İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Kıbrıs’a gitti. Babasının hayalleri ve kendi hissettikleri arasında bir yerlerde başlayan Kıbrıs yolculuğu, onun için yeteneklerinin ve yetkinliklerinin gelişimine katkıda bulunan birçok durum ve duyguyu barındırdı. Eğitim almaya başladığı Doğu Akdeniz Üniversitesi İç Mimarlık ve Tasarım bölümünden mezun oldu. Tasarım, onun kendini ifade ediş şeklinin yeni bir formunu olmuştu.Mezuniyetinden sonra hayallerini gerçekleştirmek için gitti İngiltere’de, “İyi bir tasarım için ilk önce duyguyu keşif etmelisin” cümlesi hayal ve hayat gücünü yeni bir boyuta taşıdı. Tasarımlarında kullanmak üzere çıktığı “duygu arayışı” onu ruhsal ve kişisel gelişimin engin dünyasıyla tanıştırdı. Üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerinde düzenlenen sertifika programları ile başlayan “duygu arayışı’” yolculuğu onu daha sonra özel bir eğitim merkezinde ( Beden Dili, İnsan Davranışı, İletişim, İlişki Kurma, Bilişsel Düşünce, Algı vb.) çalışmaları almaya kadar götürdü.Bilginin, deneyimlenmeden tam olarak algılanamayacağı tezinden yola çıkarak, arayışı sırasında topladığı ve kazandığı deneyimleri duygu arayışında kullanmak üzere paylaşımlar yapmaya başladı.Başta Londra olmak üzere tüm İngiltere’de; banka çalışanlarından,  restoran işletmecilerine, ürünlerini doğru pazarlara ulaştırmak isteyen yerel çiftçilerden, farklı ülkelerle ticaret yapmayı amaçlayan iş adamlarına, eğlence sektörü görevlilerinden, her gün insanlarla iletişim içinde olan kamu personeline kadar birçok kişi ile paylaşımlarda  bulundu.Türkiye’ ye kesin dönüş yaptıktan sonra arayışı kendi içerisinde farklı bir boyut daha kazandı. Evren Çolak, çok uzun zaman ayrı kaldığı kültür, samimiyet, değer , birlik ve aidiyet duygularını irdelediği eğitimlerin yanı sıra Türkiye'de ilk olarak uygulanan Algı ve Algı Yönetimi, Güvenli Duruş ve Davranış eğitimlerinin ve 'İçinde Mutluluk var' paylaşımının eğitmenidir. Ayrıca kişisel gelişim, beceri geliştirme eğitimleri vermekte ve anlattığı yaşamdan küçük hikayeler ile bu çalışmalarını desteklemektedir.“İnsan, yaşamının her anında yeni bir duygu algılayarak, arayışının yönünü buna göre düzenliyor” fikrinden yola çıkarak kendi arayışını ve algısını Anadolu Üniversitesi Felsefe bölümünde, The University of Queensland sürekli eğitim merkezinde ve Isha Foundation’da aldığı eğitimlerle oluşturmaya devam ediyor.

KEREM ŞENOĞLU

1965 yılında doğan Şenoğlu, ilköğretim ve lise tahsilini İstanbul’da tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun olmuştur. Kariyerine Alarko Doğalgaz A.Ş de Maliyet Kontrol ve Bilgi İşlem Şefi olarak başlayan Şenoğlu teknik eğitimler ile başlayan eğitmenlik kariyerine BMW Borusan Otomotiv’de Eğitim Şefi, Has Otomotiv A.Ş ve Mengerler Otomotiv A.Ş de Satış Sonrası Hizmetler Müdürü, Volvo Volcar A.Ş de Satış Sonrası Hizmetler Koordinatörü olarak sürdürmüştür. Bu bünyelerde tüm teknik eğitimlerin yanı sıra ürün, davranış ve yönetim eğitimleri, otomotiv gruplarında satış ve satış sonrası hizmet eğitimleri vermiştir.  2006-2010 yılları arasında Citroen Baylas Otomotiv A.Ş de Eğitim Müdürü olarak görev alan Şenoğlu, Masters Training International, PDR Group A.Ş ve Kural Dışı Eğitim ve Danışmanlık’ta eğitmen olarak yer almış, Satış ve Pazarlama, Ürün ve Marka Yönetimi eğitimlerinin yanı sıra yönetim alanında Yönetim Becerileri, Proje Yönetimi, Çatışma Yönetimi, Problem Çözme eğitimleri vermiştir. Temmuz 2011 itibari ile DB Positive bünyesine katılan Kerem Şenoğlu özellikle proje bazlı çalışmalarda Satış ve Pazarlama, Yönetim Becerileri, Yönetim Koçluğu ve Kurumsal Koçluk eğitimleri vermektedir. Profesyonel iş hayatı sürecinde yurtiçi ve yurt dışında gerçekleştirilen eğitimlerde katılımcı olarak da yer alan Şenoğlu, kişisel gelişimini NLP alanında yoğunlaştırmıştır. BMW bünyesindeyken İngiltere’de katıldığı Yönetimsel NLP eğitimini daha sonra ilave modüller olan Kadın Erkek İlişkileri, İletişim, Özsaygı ve Özdeğer, Kendinle Yüzleşme, Psiko-kinesiyoloji, Doğru Karar Almak modülleri ile destekleyen Şenoğlu Nlp  eğitimi de vermektedirYönetim ve satış eğitimlerinin yanı sıra beceri geliştirmeye yönelik; Eğiticinin Eğitimi, Etkili Sunuş, Müzakere Beceri, Zaman Yönetimi, Zor Kişilerle Başa Çıkma eğitmenin en yoğun verdiği eğitimler arasındadır. Psikoloji, felsefe ve kuantum fiziği ile ilgilenen Şenoğlu, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmekte, İngilizce eğitim vermektedir. Kerem Şenoğlu Yönetim Danışmanları Derneği (YDD) üyesidir.

HAKAN KINAY

1960 yılında İstanbul /Beylerbeyi'nde doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sistematik Felsefe ve Mantık bölümünü bitirdi. Öğrenim süreci boyunca Sosyoloji, Psikoloji  ve Davranış Bilimleri sertifikasyonları alırken, Latince , Sanat Tarihi ve Arkeoloji  bölümlerini de mezuniyet kredisi  bazında takip etti. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinin 2 yıllık Master programını tamamladı. 14 yaşından itibaren çalışma hayatının içinde olan Kınay, askerlik hizmeti öncesi,  16-19 yaşları arası Perşembe pazarında hırdavatçılık, boru ve fittings malzemeleri satışı, 19-23 yaşları arası Arçelik A.Ş Çayırova Fabrikası Bayi Satış Departmanında görev yaptı. Üniversite tahsili sırasında Günaydın ve Posta Gazetelerinde Polis ve Adliye Muhabirliği,Sayfa Sekreterliği ve Genel  Redaktör  görevlerini yaparak farklı dünyaları tanıma fırsatı buldu.  Askerlik görevi sonrası Renault - Mais' de uzun sürecek otomotiv kariyerine  başladı. Satış elemanı olarak girdiği Renault Mais’de  Yetkili Satıcılar Satış Koordinatörü, Satış Baş Koordinatörü, Satış Şefi, Satış Müdürü, Şube Müdürü görevlerinde bulunarak  13 yıl  çalıştı. Anadolu bayilerini ve tüm şehirlerine ulaşan yollarını defalarca kat ederek yurdumuz insanıyla adeta sarmaş dolaş oldu. Renault Mais'den ayrıldıktan sadece bir hafta sonra kendisini karşı sahildeki rakip markanın saflarında buldu. Birmot AŞ’ nin kurulum aşamasında girdiği Fiat bünyesinde, Birmot’un Otokoç ile birleşmesine kadar olan 5 yıllık sürede İzmir ve İstanbul Küçükyalı Şube Müdürlüklerinde ve İş Geliştirme Koordinatörlüklerinde bulundu. Otomotiv sektörüne ağır vasıta kulvarında devam eden Hakan Kınay,  Askam Kamyon şirketinde Satış Müdürü olarak çalıştı. Dodge ve Hi-Ex ağır iş kamyonlarının satışında eşsiz deneyimler kazandı. Otomotiv sektöründeki son aktif yöneticiliğini,  servis sarf malzemeleri üreten,pazarlayan ve bir İngiliz Amerikan firması olan Kent Professional Solutions da Satış Müdürü olarak tamamladı.5 yıldır çeşitli eğitim firmalarına bağlı eğitim danışmanı olarak eğitimler veren Hakan Kınay, uzun satış kariyerinde edindiği,kişilere ve şirket tutumlarına ilişkin deneyimlerini, şahit olduğu insan portrelerini farklı bir terminoloji ve kendi deyimiyle "eldivensiz gerçek saha jargonuyla" genç  nesillerle paylaşıyor, anlattığı konuların modüllerini kendisi yazarak özgün bir farklılığın peşinde koşuyor.  Otomotiv Satış Süreçleri - Lider Yöneticinin Seyir Defteri - Davranış Bilimleri -  Önce Motivasyon -Takımdaş ve Kurumdaş Olabilme -  Müşteri Deneyimi - Satışın 5 adımı (Temel Satış Teknikleri)  - Etkin İnsan Yönetimi  -  Ürün Odaklı İleri Satış Teknikleri - Aile Şirketlerinde Kurumsallık İlkeleri - Zaman Yönetimi ve Etkin Yöneticilik ağırlıklı olarak verdiği eğitimler arasındadır.

ÖZLEM KÖKER ÖZDEMİR

Eskişehir doğumlu olan Özlem Köker Özdemir, lisans eğitiminde İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik, Reklam ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü, takiben Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünü bitirmiştir. Marmara Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı'nda, İşletme Yüksek Lisansı(MBA) yapmış, Boğaziçi Üniversitesinde Metro Grup Yönetim Akademisinde Perakende Yönetimi ve Mağazacılık alanında PPHD eğitimini tamamlamıştır. Profesyonel iş yaşamına Prometheus Danışmanlıkta Eğitim ve İnsan Kaynakları Danışmanı olarak başlayan Özdemir, sırasıyla Favori Kuyumculukta Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Trakya Üniversitesi Satış Yönetimi ve İşletmecilik, Turizm ve Otelcilik bölümlerinde Öğretim Görevliliği, Toyotasa Trakya Bölgesi Satış Müdürlüğü, Doğan Holding’te Eğitim, Kalite ve İletişim Sistem Danışmanlığı, Hürriyet ve Milliyet İnsan Kaynakları Gazetelerinde İş Yaşamı Editörlüğü, Oyak Büyük Mağazacılıkta ( OYPA )  Eğitim ve İnsan Kaynakları Yöneticiliği, Metro Grup Türkiye’de İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü ve ardından Dixons Group Türkiye operasyonunda İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak görev almıştır. Bugüne kadar profesyonel iş yaşantısında İnsan Kaynakları, Eğitim Yönetimi, İletişim ve Yönetim alanında çeşitli seminer ve konferanslara konuşmacı/eğitmen olarak yer almıştır. Aynı zamanda akademik kariyerini stratejik yönetim alanında tamamlayan Özlem Köker Özdemir, yönetici koçu olarak da çalışmakta ve 20 yıllık çalışma hayatı deneyimini yaşayarak öğrenme modellerine uygulamaktadır. Farklı şirketlerdeki ve eğitim kurumlarındaki seminerlerine ve eğitim programlarına profesyonel iş yaşantısından 25.000 üzerinde çalışan/ yönetici / girişimci ve üniversite öğrencisi katılmıştır. Profesyonel olarak çalıştığı üç ayrı şirkette de şirket akademilerini kurmuş ve yönetmiştir. Eğitimi hayat felsefesi olarak benimseyen Özdemir, mesleki yayım organları ve sivil toplum kuruluşlarının yayınlarında İnsan Kaynakları, Pazarlama ve İletişimle ilgili köşe yazıları yazmıştır. “Hizmet İçi Eğitim Teknikleri ve Başarılı Eğitmen Yetkinlikleri” ve “Genç İşgücü’nün Yapısal Analizi”  üzerine iki ayrı konuda akademik çalışması, Marmara Üniversitesi çalışmalarında  “Stratejik Yönetim - Kurumsal İletişim – İnsan Kaynakları” alanlarında üç araştırma ve beş makalesi yayımlanmıştır. Amatör olarak hobi balıkçılığı, portre fotoğrafçılık, tiyatro, dans ve takı tasarımı ile ilgilenen eğitimcinin, 11 yıllık oyunculuk deneyimi bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilik yıllarında yerel-ulusal radyo ve televizyonlar kanallarında muhabirlik, editörlük,  spikerlik, sunuculuk ve seslendirme yapmıştır, seslendirme çalışmalarına amatör olarak devam etmektedir.

SİBEL YILDIZBAŞ

1970 yılında doğan Sibel Yıldızbaş İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü'nden 1991 yılında mezun oldu. Öğrencilik yılarında başladığı gazetecilik mesleğini 1995 yılına kadar Hürriyet Gazetesi’nde sürdürdü. Daha sonra halkla İlişkiler sektöründe çeşitli kurum ve ajanslarda halkla İlişkiler Müdürlüğü, Medya Direktörlüğü, Genel Koordinatörlük görevlerinde bulundu. 2003 Yılında Türkiye’de gerçekleşen Avrupa Bayan Voleybol Şampiyonası’nın organizasyon ve medya ilişkilerinin genel koordinatörlüğünü yöneten Sibel Yıldızbaş’ın ekibiyle birlikte geliştirdiği "Filenin Sultanları" terimi Bayan Voleybol Milli Takımı’nın sloganı olarak halen kullanılmaktadır. 2011 yılında Özyeğin Üniversitesi’nin verdiği 10.000 Kadın Eğitim Programını derece ile bitiren Sibel Yıldızbaş aynı eğitim programının eğitmenliğini ve PR danışmanlığını da yürütmektedir. 2006 yılından beri eğitim kurumlarında,  çeşitli şirket yönetici ve çalışanlarına eğitimler veren Yıldızbaş çeşitli kurum ve kişilere medya ilişkileri konusunda danışmanlık yapmaktadır. Hizmet verdiği kurumlara arasında Özyeğin Üniversitesi, Girişim Fabrikası yer almaktadır.  DB Positive bünyesinde başla İletişim Becerileri, Kurumsal İletişim, Medyada Kriz Yönetimi başta olmak üzere kişisel gelişim, beceri geliştirme, satış ve pazarlama alanında eğitimler vermektedir. Eğitim verdiği kurumlara arasında Tofaş, ISS Tesis Yönetimi, Armona Denizcilik, Göl Yatırım Holding, Alarko Holding yer almaktadır.  Çeşitli sosyal sorumluluk projeleri içinde yar alan Yıldızbaş evli ve bir çocuk annesidir. Sibel Yıldızbaş iyi derecede Almanca bilmektedir